Сервіс Plickers дозволяє реалізувати моніторинг знань дітей, який забирає не більше кількох хвилин від уроку. Головне спробувати – зареєструватися на сайті, занести дані про свій клас, створити свій тест! Технологія не вимагає специфічних знань чи навичок. Варто спробувати! Крім того, використовуючи свій смартфон на уроці, вчитель дає приклад учням подивитися на свої гаджети як на цінні інструменти, які підтримують навчання, а не відволікають!
понеділок, 19 грудня 2016 р.
вівторок, 6 грудня 2016 р.
понеділок, 28 листопада 2016 р.
Підвищення рівня професійного розвитку педагогів засобами сучасних ІКТ
Із досвіду роботи вчителів інформатики Тернопільського району
24.11.2016 року на базі інженерно-педагогічного факультету відбувся обласний семінар методистів інформатики "Підвищення рівня професійного розвитку педагогів засобами сучасних ІКТ".
Учасників семінару вітали викладачі університету Гевко І. В.та Горбатюк Р. М., методист центру ТОКІППО Кривокульський Л. Є. Завідувач Тернопільським РМК Кубелко Г. І. ознайомила присутніх із способами організації навчання педагогів району засобами ІКТ.24.11.2016 року на базі інженерно-педагогічного факультету відбувся обласний семінар методистів інформатики "Підвищення рівня професійного розвитку педагогів засобами сучасних ІКТ".
Вчителі інформатики Тернопільського району поділились своїм досвідом використання онлайн-технологій у підвищенні рівня професійного розвитку педагогів. Методист інформатики Тернопільського районного методичного кабінету Німко Н. М. ознайомила через вебінар із різними формами методичної роботи із вчителями, використовуючи онлайн-технології. Методист відділу освіти виконавчого комітету Великогаївської сільської ради Сівінська О. З. продемонструвала карту знань, на якій відображена методика проведення онлайн тренінгів. Зацікавило слухачів питання щодо створення та організації онлайн курсів для вчителів-предметників, яке представив вчитель інформатики Настасівської ЗОШ Михайленко В. В.Із можливостями онлайн-середовищ для підвищення рівня професійного розвитку педагогів ознайомив вчитель інформатики Великобірківської школи-гімназії імені С. Балея Белейчик А. В. Вчитель цієї ж школи Воловнік З. В. поділилась досвідом використання веб-технологій у проектному навчанні. Вчитель інформатики Великоглибочецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Я. Стецька Комарницька Оксана Михайлівна продемонструвала мобільні додатки для проведення тестування та моніторингу знань учнів, а також повідомила присутніх про напрямки використання соціальної мережі Перископ у навчально-виховному процесі. З учасниками було проведено опитування, використовуючи сервіс Plickers, і за результатами опитування зроблено підсумки даного заходу.
понеділок, 21 листопада 2016 р.
неділя, 20 листопада 2016 р.
середа, 16 листопада 2016 р.
7 клас. Створення презентації "Чистилівський орнітологічний заказник"
Завдання: Кожен учень має створити слайд до презентації про Чистилівський орнітологічний заказник
Презентація "Чистилівський орнітологічний заказник"
Презентація "Чистилівський орнітологічний заказник"
пʼятниця, 11 листопада 2016 р.
четвер, 10 листопада 2016 р.
вівторок, 1 листопада 2016 р.
середа, 26 жовтня 2016 р.
вівторок, 25 жовтня 2016 р.
пʼятниця, 21 жовтня 2016 р.
Європейський тиждень коду
19 жовтня 2016 року у STEM-центрі «Цифрові ерудити» фізико-математичного факультету спільно із Управлінням освіти та науки Тернопільської державної адміністрації під егідою EU Code Week Ambassadors в Україні відбувся Європейський тиждень коду. Учні школи Комарницький Святослав, Кочан Анатолій, Павлик Андрій, Рій Ігор взяли участь у заходах, які успішно пройшли випробування Години коду на загальноєвропейській платформі. Учні брали участь у майстер-класі з програмування, проходили годину коду, відвідали воркшопи з проектування та програмування роботів на платформах Lego та Arduino, ознайомились із технологією 3D друку. Такі заходи сприяють мотивації учнів у сфері науки, інженерії, програмування, фізики та математики. Учням було цікаво побачити вживу, а ще краще спробувати запрограмувати роботів та створити власну гру. Отримали сертифікати, а, найголовніше, – море позитиву та цікавих ідей.
Дякуємо організаторам заходу за перспективні та цікаві заходи для наших учнів.
Більше інформації на сайті https://www.fizmat.tnpu.edu.ua/.
четвер, 20 жовтня 2016 р.
понеділок, 10 жовтня 2016 р.
пʼятниця, 30 вересня 2016 р.
Проект "Втрачений депозит"
Тема: Чистота душі – чистота природи.
Мета: набуття учнівською молоддю досвіду вирішення екологічних проблем; усвідомлення важливості ролі кожного в житті суспільства, місцевої громади; набуття навиків здійснення громадянських дій, опанування формами демократичної поведінки та ефективного спілкування.
Завдання проекту:
вивчення результатів негативної дії людини на природу;
оволодіння навичками екологічно грамотної поведінки в природному середовищі.
Учасники проекту: учні 8 – 10 класів.
Термін виконання проекту: 4 місяці.
Результати проекту:
підвищення рівня екологічної свідомості учасників проекту;
поширення інформації про стан довкілля серед населення;
покращення стану довкілля.
Міжпредметні зв’язки: інформатика, екологія, математика.
Ключове питання: Яка ціна комфорту людини?
Тематичні запитання:
Якого забруднення завдає людина природі?
Які шляхи очищення навколишнього середовища?
Як зацікавити людей в зменшенні побутового сміття?
Мета: набуття учнівською молоддю досвіду вирішення екологічних проблем; усвідомлення важливості ролі кожного в житті суспільства, місцевої громади; набуття навиків здійснення громадянських дій, опанування формами демократичної поведінки та ефективного спілкування.
Завдання проекту:
вивчення результатів негативної дії людини на природу;
оволодіння навичками екологічно грамотної поведінки в природному середовищі.
Учасники проекту: учні 8 – 10 класів.
Термін виконання проекту: 4 місяці.
Результати проекту:
підвищення рівня екологічної свідомості учасників проекту;
поширення інформації про стан довкілля серед населення;
покращення стану довкілля.
Міжпредметні зв’язки: інформатика, екологія, математика.
Ключове питання: Яка ціна комфорту людини?
Тематичні запитання:
Якого забруднення завдає людина природі?
Які шляхи очищення навколишнього середовища?
Як зацікавити людей в зменшенні побутового сміття?
четвер, 22 вересня 2016 р.
понеділок, 5 вересня 2016 р.
Миттєві результати при опитуванні в застосунку Plickers
Що ж може Plickers? А все просто: за допомогою всього одного смартфона можна в лічені хвилини провести опитування всього класу, та ще й встигнути проаналізувати відповіді! Непогано!
Як працює Plickers?
Програма працює за дуже простою технологією. Основу складають мобільний додаток, сайт та роздруковані картки з QR-кодами. Кожній дитині видається по одній картці. На картці закодовані чотири варіанти відповіді (A, B, C, D), та присвоєно прізвище та ім’я відповідної дитини. Наявності смартфонів чи планшетів у дітей не потрібно.
Сканування та перевірка відбувається моментально, що дозволяє одразу провести самоаналіз та роботу над помилками, що є дуже важливим етапом.
Велика перевага такого способу – це можливість бачити діаграму відповідей учнів поіменно у режимі реального часу!
Крім того вчитель не витрачає час та зусилля на перевірку тестів – все відбувається автоматично, що гарантує неупередженість перевірки. Також вчитель на сайті plickers.com, під своїм акаунтом може створити список класів, де викладає, та мати власноруч створену бібліотеку тестів чи опитувань.
Запитання можна створити на вибір однієї правильної відповіді або "Так-Ні". На сайті можна додавати малюнок до змісту запитання, а у мобільному додатку лише текст.
Використовую даний спосіб опитування на етапі актуалізації опорних знань або фронтальне опитування при завершенні уроку.
Дуже зручно завжди мати “під рукою” не тільки бібліотеку тематичних опитувань, а й автоматично створені зведені таблиці аналізу тестів по класах за будь-який період часу. Це полегшує виявлення прогалин у знаннях учнів та дозволяє бачити напрямки корекції процесу навчання та планування уроків.
Будова комп'ютера
Тема: Апаратне забезпечення інформаційних систем.
Відеоролик "Збери сам комп'ютер"
Будова компютера Гра-пазл
Домашнє завдання:Відеоролик "Збери сам комп'ютер"
Будова компютера Гра-пазл
Відеоролик "Як виготовляють процесори"
Музей інформатики
пʼятниця, 2 вересня 2016 р.
середа, 9 березня 2016 р.
середа, 3 лютого 2016 р.
понеділок, 25 січня 2016 р.
Glogster на допомогу вчителю
Glogster - це соціальна мережа, що дозволяє користувачам створювати вільні інтерактивні плакати, або glogs.
Приклад використання сервісу вчителем англійської мови Рій Л. І. про перебіг конкурсу
Мультимедійні плакати ThingLink
ThingLink - це сервіс, що дозволяє створювати мультимедійні плакати, а іншими словами, «інтерактивні картинки», на які наносяться маркери. При наведенні на них може з'являтися будь-який мультимедіа контент.
Адреса сервісу: http://www.thinglink.com
МОЖЛИВОСТІ СЕРВІСУ:
Сервіс підтримує завантаження по URL фото, відео, звуку з популярних хостингів, таких, як YouTube, VimeoVideo, SoundCloud та ін.
Можна вставляти текстові коментарі та посилання на сервіси, щоправда, посилання і коментар на кожен маркер буде тільки один.
Є можливість вибрати маркер з колекції (всього представлено 26 шт.)
По кожному зображенню можна переглянути детальну статистику.
У сервісі можлива спільна робота із зображенням, якщо зроблені відповідні настройки, і навіть без реєстрації.
Можна створити власний канал (stream), який представлений у вигляді інтерактивного альбому або зробити канал з вподобаних зображень (функція «Touch» - торкання).
Є можливість додавати коментарі для «говорять» зображень.
Сервіс дозволяє створювати копії вподобаних інтерактивних зображень, які можна згодом редагувати.
Поширювати «говорять» зображення можна через соціальні мережі, а також підтримується вставка коду на сайт.
Можна на своєму сайті вбудувати модуль сервісу ThingLink, який не вимагає прямого заходу на сайт сервісу.
Є і мобільний додаток сервісу
За допомогою сервісу Thinglink можна створювати різні освітні матеріали, наприклад:
Комплекти електронних дидактичних матеріалів до уроку
Технологічні схеми для виконання певного виду завдань
Мультимедійні конспекти лекцій
Інтерактивні блок-схеми будови будь-яких механізмів, приладів, пристроїв
Тематичні збірники ресурсів в мережі Інтернет та медіаколекції
Маршрутні карти або карти подорожей
Інтерактивні плакати у вигляді проектів з певної тематики
Інтелектуальні карти для мозкового штурму з внесенням міток і коментарів
Функціонал безкоштовної базової версії цілком достатній для вчителя: можна завантажувати свої зображення або використовувати стандартні, додавати на них посилання на статті, відео чи інший контент, а також розміщувати готові інтерактивні зображення або слайдшоу в соцмережах чи на сайті. Платні версії сервісу дозволяють також користуватися статистикою та створювати інтерактивні відео і дають більше варіантів дизайну.
вівторок, 19 січня 2016 р.
Підписатися на:
Дописи (Atom)